1648-ban már szerepel a megye összeírt birtokosai között- az egyik legjobban szituált földesúr.. E szerint Bilkén 33 jobbágya 66 igavonó állattal, Sajófalván 6 jobbágya 11 állattal, Dobrókán 1 jobbágya 4 ökörrel, Lukován pedig egy jobbágya volt.(Az adat jellemző a 17. századi Komósyak gazdagságára, hiszen Benedek ekkor még ifjú ember, a közvetlen családi birtok nagyobbik része ekkor nyilván férfikora teljében lévő apja kezén van.)
1650-ben királyi ember,1649-től Bereg megyei esküdt, 1652-ben Bereg vármegye hites assessora, majd 1667-ben megyei táblabíró., 1668-ban és 1669-ben ismét esküdtnek választották.
1654-ben megrovásban részesült, mert nem jelent meg a megyei tisztújító gyűlésen.
1667-ben Barkóczi György vizsgálatot indíttat ő és egy azonosítatlan K. Mihály* ellen, a pálfalvai birtokok háborítása miatt. UgyanisKövesd, Nagykomlós, Kiskomlós és Pálfalva településeknek mind az erdőkre, mind a mezőkre tekintettel mesgyékkel el nem választott közös határuk volt, s azokat az előbbi falvak lakói szabadon és közösen hasznosították, így a Mocsár erdőt is. A Komlósi család azonban egy ideje akadályozta a fahordásban szalai Barkóczit, holott annak már jogelődje , Kun Gáspár is zavartalanul művelte a szóban forgó erdőséget.(Később a Komlósyak a vitatott pálfalvai birtokot magukhoz váltották.)
1681-ben őt bízték meg a Bereg megyét meglátogató Thököly Imre elszállásolásával.
Feleségét, csebi Pogány Zsuzsát Bilkey Bálint özvegyeként 1642...1645 között vette nőül.
* A korban élt Komlósy Mihályok küzül legnagyobb valószínúséggel ő Mihály- B009, aki életkorban és rokonsági fokban a Benedekhez legközelebb álló Mihály.
- - - « ¤ » - - -
|