Házasságon kívül született, de apja elismerte és törvényesítette. 1859. október 9-én a kisfaludi (ma Szilce) görögkatolikus templomban keresztelték.
1873/74 tanévben a munkácsi Állami Gimnázium 3. éves tanulója, ekkor már reformátusnak írják. A következő tanévben 4-ik osztályos, az iskolai nyilvántartás születési időpontját hibásan 1859.dec.25- nek közli..
Apja halála után annak fiatal -még nála is egy évvel fiatalabb - özvegyét vette feleségül, ami bizony a leszármazottak közötti rokonsági kapcsolat értelmezését meglehetősen megkavarta. A házasságból három lánya született. Házasságuk nem lehetett harmonikus, György meg is csalta feleségét Herkner Izabellával. A két nő össsze is verekedett, majd György elvált Manajló Annától, és Izabellát vette feleségül. A nők közötti ádáz háborúság folytatódott, így György előbb Técsőre költözött, végül Szegeden állapodott meg. Új családjában nyugodt, békés, de zárkózott életet élt; régi családjáról nem beszélt, a kapcsolatot sem tartotta velük. Első felesége pedig lányait apjuk gyűlöletére nevelte.
Hányatott közéleti nyomai nyilván összefüggenek családi életével. Az MTCN-beli első nyoma: 1884-ben 86-ban Ugocsa megye Tiszáninneni járásának az írnoka. 1896. szept 5-én mint técsői kir. járásbirósági telekkönyvi átalakító dijnokot a máramarosszigeti törvényszékhez helyezik át. 1889-ben az Ugocsa vármegyei jegyzői egylet tisztségviselője:" A jegyzői egylet alapszabályai a belűgyministerium által jóváhagyatván az egylet f. hó 16-án N. Tarnán (→Nagytarna Szatmár vm) a fürdői helyiségnél tartá alakuló közgyűlését, melyen a tisztikar megválasztatott a következőleg: ... aljegyző : Komlóssy György ".1901-ben jegyzői írnok, az Ung vármegyei kisszalacskai anyakönyvi kerület anyakönyvvezető helyettesévé nevezték ki.
1903-ban máramarosszigeti kir. törvényszéki írnok, 1905-ben áthelyezik a rahói kir. járásbiróságboz és segédtelekkönyvvezetővé nevezik ki, majd 1906-ban ugyancsak segédtelekkönyvvezetőként a técsői kir. járásbírósághoz helyezték át.1907-ben segéd-telekkönyvvezető, 1908-06-24-től telekkönyvvezető, majd 1914-ben kérelmére ugyanebben a minőségben Battonyára helyezik át, ahol 1916-ban a IX. fizetési osztályba sorozott telekkönyvvezetőkké nevezik ki. 1916-ban a szegedi járásbíróságon, majd 1917-18 ban ismét a battonyai járásbíróságon, 1921-ben megint Szegeden telekkönyvvezető, 1925-ben nyugdíjazták.
|