1420-ban Kállói Lőkös János „Balkan birtokon lakó jobbágyait: Péter és Bertalan kovácsokat Kallo-i Lewkes Miklós familiárisai, Komlos-i András és Simon, György-nap táján uruk parancsára a Kalló birtokon tartott szabad vásáron fegyveresen kegyetlenül megverték és megsebesítették…” A per sokáig húzódhatott, mert az érintettek katonai szolgálata miatt azt Zsigmond1423-ban is elhalasztotta:
" mivel híve, Kallo-i Lewkes Miklós fia: János, továbbá familiárisai:... Komlos-i Symon in exercitum nostrum per nos auspice Domini versus partes nostras Transalpinas in próximo instaurandum sub banderio fidelis nostri Georgii episcopi ecclesie Transsilvanensis exercituantium more mennek, ezért pereik tárgyalásán nem lehetnek jelen. Megparancsolja tehát, hogy a mondottak pereit bírság nélkül halasszák el mindenszentek (nov. 1.) nyolcadára."
1428-31 folyamán egy birtokvitában Vayay Ábrahám alispán és a szogabíró előtt tesz esküt Kallói Lökös Miklós ügyében: "Komlos -i Egyed fia: Illés, Ugrinus fia: István és Simon megyebeli nemeseknek ugyanerről van tudomásuk."
1458-ban az Ilosvayak megtámadták a Komlósiakat, és Miklós lányát, Ilonát az Ilosvai, a kisfaludi, az ilonczai, és a négyforrási birtokaiból hozománya kiadása nélkül elűzték. A Komlósiak (Ilona testvérei: Gergely és Tamás nagybátyjai :Imre és Mátyás, valamint nagybátyjainak az Ugrin-ágbeli unokatestvérei: Simon , Pál és András) panaszára Mátyás király vizsgálatot rendelt el.
1433-ban Dolhai Szaniszló panaszt tesz a Komlósiak: Ugrin fiai Szandrin(Sándor), Imre és (Kormos) János, valamint , Egyed fiai Simon, Éliás(Illés), András és Pál ellen hogy azok az ő beregvármegyei Sarkad birtokának Garai Miklós nádor itéletlevele alapján a leleszi konvent és Pazonyi Bereczk nádori emberrel együtt megállapított határjeleit lerombolták, és őt a házából kirekesztették. Zsigmond király meghagyja, hogy ez ügyben vizsgálatot indítsanak és Szaniszlót panasza igaz volta esetén a tőle elfoglalt földekbe visszaiktatni és a Komlósiak támadása ellen megvédeni tartoznak.
1430-ban, 1447-ben és 1455-ben jelölik királyi embernek.
Utódairól nincs ismeret.
|