Személyét azonosítani nem tudjuk. 1930-ban a békéscsabai Evangélikus Gimnázium első osztályosa, 1938-ban kitüntetéssel érettségizik.
1942-ben magyar- latin szakon végzett a debreceni egyetemen, ezután teológiát hallgatott, majd a Neveléstudományi Tanszéken Karácsony Sándor professzor mellett gyakornokoskodott, később tanársegéd lett.
1945 jan 25-én újjáalakult a Debreceni Egyetemi Kör, első elnöke, a hittudomanyi kar hallgatója, majd ugyanitt a Győrffy Kollégium, később a Szent Anna utcai Egyetemi Kollégium igazgatója. 1947-ben egyetemi tanársegéd, 1947-04-09 " "Pedagógiai eszmék Gorkij müveiben" címmel tart előadást a a Magyar-Szovjet Művelődési Társaságban, azonban az új világrendbe nem tud beilleszkedni.. 1949-ben díjnyertes pályamunkáját [Hogyan neveljünk szabad embereket? ], a nyomdából elkobozták és bezúztak, 1950-ben eltávolítják a debreceni egyetemről,felesége szűkebb hazájába, Pécsre költözik.1950-53-ig a Pécsi Tanító- és Óvónőképző Intézet tanára, majd igazgatója. 1953-69-ig a pécsi Pedagógiai Főiskola docense, 1969-82-ig főiskolai tanára, 1982-90-ig, nyugdíjba meneteléig a JPTE Tanárképző Kar főiskolai tanára, a tanárképző főiskola, majd Egyetem Bölcsészettudományi Kar Pedagógiai Tanszék vezetője.
A családi nevelés, a családi életre nevelés, illetve a neveléstörténet elismert kutatója hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. Tankönyvszerzőként és több mint 150 magyar és idegen nyelvű cikk szerzőjeként, számos konferencia előadójaként tartjákk számon.
A Magyar Pedagógiai Társaság Neveléstörténeti Szakosztályának tagja, majd elnöke; a Pécsi Akadémiai Bizottság Filozófiai, Pedagógiai, Pszichológiai, Szociológiai Szakbizottságának titkára, majd elnöke.
A Magyar Comenius Társaság tagja, akinek haláláról a társaság 2010. évi közgyűlésén emlékeztek meg.
Tisztségei: az MTA Neveléstörténeti Albizottsága tagja, a Magyar Pedagógiai Társaság neveléstörténeti szakosztályának, családi nevelési szakosztályának, valamint a Pécsi Akadémiai Bizottság társadalomtudományi szakbizottságának az elnöke. A Magyar Pedagógiai és Historia Pedagógica Belgium szerkesztőbizottsági tagja.
Komlóssy Sándor : A középiskolai anyanyelvi nevelés egyetemi vonatkozásai : bölcsészdoktori értekezés / Komlóssy Sándor Dátum:1944 Megjelenés:Debrecen, 1944Terjedelem:31 old.
Négy gyermeke született, valószíleg egyikük Komlósi László Imre, a Pécsi Tudományegyetem rektorhelyettese.
|