Gimnáziumi tanulmányait - mindvégig kitűnő eredménnyel - a soproni Szent Benedek Katolikus Gimnáziumban zárja 1934-ben.
1938-ban aJózsef nádor Műegyetem Kohómérnöki karán Sopronban szerzett kohómérnöki oklevelet, majd Csepelen,Ózdon, Diósgyőrben és Dunaújvárosban dolgozott. 1940-ben köt házasságot: "Radványi Magda és Komlósy Antal oki. kohómémök augusztus 31-én déli 1 órakor tartják esküvőjüket a soproni Szent Benedek- rend templomában" [UJ MAGYARSÁG 1940-08-30]
1947-ben az ózdi vasgyárban egy mérnöktársával 1550-1500 Ft juzalomban részesül, mert " a drótsor felbővítésével. módszerváltoztatással jelentős többtermelést értek el" [SZABAD MAGYARORSZÁG 1947-05-22 ] 1948-ban a 3 éves terv eredményes teljesítéséért a Magyar Köztársasági Érdemérem ezüst fokozatát kapta.
1949-ben a Weiss Manfréd Művek finomhengerdéjének üzemvezetője, amit az MTI "fontos" híréből tudunk: "Ujjongva tör ki a helyeslés és taps- amikor Komlósi Antal üzemfönök bejelenti: a Sztálin generalisszimusz december 21- i születésnapjának méltó megünneplésére vállalt időelőtti teljesités és túlteljesités értéke két miIlió forint ." 1951-ben "Kiváló mérnök" kitüntetésben részesül, 1953-ban az Ózdi kohászati Üzem mérnökeként a "szakma legkiválóbb dolgozói a kohó- és gépiparban" között említik.
1955-ben a diósgyőri vasgyár Hengermű gyárrészlegének a vezetője, a forradalom alatt a Lenin Kohászati Művek nagyüzemi munkástanács tagja, ezért 1957. július 16-án koholt vádak alapján letartóztatták, majd koncepciós perben elítélték, később teljes mértékben rehabilitálták.
Szakirodalmi munkássága is ismert,több szakkönyv mellett a Dunaújvárosi kohóipari főiskola számára is írt jegyzeteket. Az országos magyar Bányászati és Kohászati egyesület 1988-ban kitüntette. Komlósy Antal aranydiplomás kohómérnök rövid nekrológja a Bányászati és Kohászati Lapok KOHÁSZAT folyóiratának 1990. évi 3. számában található Azemlített nekrológ elhunytáról így fogalmaz: "Akik közelebbről jól ismerték, csendes, kissé zárkózott egyéniségét és tartózkodását minden, politikailag szélsőséges megnyilvánulástól, értetlenül értesültek arról, hogy az 1956-os diósgyőri eseményekért őt is felelőssé tették. Emiatt súlyos meghurcoltatásban volt része. Csak hosszabb idő után térhetett vissza családja körébe. Szakmai munkáját 1958-tól a December 4.Drótművekben folytathatta ..."
|